Arbëri

Java në Kosovë nis me diell e vazhdon me vranësira

Java në Kosovë nis me diell e vazhdon me vranësira

Gjatë javës do të mbaj mot i ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se gjatë javës moti do të jetë me vranësira, diell dhe pritet të ketë reshje lokale shiu.

Temperaturat mbeten të larta, pak mbi vlera mesatare.