Arbëri

​Abrashi: Kërkesa e AAK-së për presidentin, e padrejtë dhe e panevojshme

​Abrashi: Kërkesa e AAK-së për presidentin, e padrejtë dhe e panevojshme
Foto: Ilustrim

Kërkesa e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK) për postin e presidentit po shihet si e padrejtë dhe e panevojshme nga partneri i saj qeverisës Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK). Megjithëkëtë në partinë e Isa Mustafës thonë koalicioni qeverisës është i qëndrueshëm dhe stabil.

Sekretari i përgjithshëm i LDK-së, Arban Abrashi ka thënë në një intervistë për KosovaPress, se mospajtimet brenda koalicionit mund të jenë edhe të natyrshme. Ndërkohë, si ka vazhduar ai, takimet mes krerëve të partive në koalicion janë të rregullta dhe diskutojnë për çështje të ndryshme të koalicionit.