Arbëri

Parashikimi i motit për të dielën në Kosovë

Parashikimi i motit për të dielën në Kosovë
Foto: Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se të dielën do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

IHMK-ja thotë se “do t’i takojnë shtresës së mesme dhe të lartë të Troposferës”.