Arbëri

Xhavit Beqiri: Merkel e Macron na thanë ta përfundojmë dialogun deri në fund të vitit

Xhavit Beqiri: Merkel e Macron na thanë ta përfundojmë dialogun deri në fund të vitit

Këshilltari i kryeministrit Hoti, Xhavit Beqiri ka zbuluar se kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron kanë thënë se dialogu me Kosovë-Serbi duhet të përfundojë deri në fund të vitit.

Kështu tha ai në RTV Dukagjini, ku mes tjerash shtoi se dialogu duhet të përfundojë me njohje reciproke.