Arbëri

Në Shqipëri katër të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, 168 të infektuar të rinj

Në Shqipëri katër të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, 168 të infektuar të rinj
 

Në Shqipëri katër persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar edhe 168 raste të reja me koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë vdekur dy pacientë, të moshës 53-vjeçare dhe 87-vjeçare, nga Tirana, një 68-vjeçar nga Durrësi dhe një 73-vjeçar nga Korça.