Arbëri

VV-ja refuzon ftesën e Hotit për pjesëmarrje në dialog

 

Lëvizja Vetëvendosje ka refuzuar ftesën e kryeministrit Avdullah Hoti për të dërguar përfaqësues në delegacionin e Kosovës për takimet me Serbinë në Bruksel dhe Uashington.

Pak pasi Hoti njoftoi publikisht se sot ka kërkuar nga partitë opozitare t’i bashkohen në dialog, zëdhënësi i Vetëvendosjes, Përparim Kryeziu, në një njoftim në Facebook ka thënë se kjo parti nuk do t’i përgjigjet pozitivisht kësaj ftese.