Arbëri

Pesë të vdekur dhe 154 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Pesë të vdekur dhe 154 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri
 

Gjatë 24-orëve të fundit në Shqipëri janë infektuar 154 persona me Covid-19.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 94 raste në Tiranë e cila aktualisht cilësohet nga vatrat më të nxehta të infeksionit, 11 raste në Durrës, 7 raste në Korçë, 6 raste në Kavajë, 5 raste në Shkodër, nga 4 raste në Elbasan Kamëz, nga 3 raste në Devoll, Lezhë, Bulqizë, nga 2 raste në Berat dhe Pogradec, nga 1 rast në Krujë, Fier, Kukës, Sarandë, Vau i Dejës, Malësi e Madhe, Memaliaj, Shijak, Vorë, Cërrik.