Arbëri

Tetë të vdekur e 136 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Tetë të vdekur e 136 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
 

Tetë raste të vdekjes dhe 136 raste të reja pozitive me COVID-19 janë shënuar në Kosovë në 24 orët e fundit, ka bërë të ditur Instituti Kombëtar për Shëndetësi Publike të martën.

Me këtë, numri i përgjithshëm i të vdekurve është rritur në 488, kurse i të prekurve në 12.683.