Arbëri

Sot mot me shi e shkarkime rrufesh në Kosovë

Sot mot me shi e shkarkime rrufesh në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se të enjten do të mbajë mot kryesisht i vranët, i shoqëruar me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Kjo gjendje meteorologjike që do të përfshijë vendin gjatë dy ditëve të ardhshme është pasojë e prezencës së masave të ajrit me presion të ulët atmosferik.