Arbëri

Moti për të dielën në Kosovë

Moti për të dielën në Kosovë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi do të jetë nën ndikimin e masave të ngrohta të ajrit me presion të lartë atmosferik edhe gjatë së dielës.

“Në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot i nxehtë dhe relativisht i qetë”, thuhet në parashikimin e motit nga IHMK-ja.