Arbëri

VV-ja kërkon që Zemaj e Krasniqi të raportojnë në Komisionin për Shëndetësi

VV-ja kërkon që Zemaj e Krasniqi të raportojnë në Komisionin për Shëndetësi
Foto: Ilustrim

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një kumtese për media bën thirrje që ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, dhe ushtruesi i detyrës së drejtorit në Shërbimin Spitalor Klinik Universitar, Valbon Krasniqi, të raportojnë në Komisionin për Shëndetësi.

“Marrë parasysh gjendjen e rëndë në vend me përhapjen e pandemisë, situatën ekstreme ku ndodhet personeli shëndetësor, pacientët me COVID-19 dhe familjarët e tyre si dhe pacientët më sëmundje të rënda e kronike, sot është ripërsëritur kërkesa për raportim të Ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, dhe UD Drejtorit të SHSKUK-së Valbon Krasniqi”, thuhet në kërkesën e VV-së.