Arbëri

Qytetarët me simptoma të COVID-19 ankohen se nuk po iu kryhet testi

 

Janë bërë 10 ditë qëkur Ramize Gashit kanë nisur t’i shfaqen simptoma të COVID-19, pas një kontakti me një person i cili ka rezultuar pozitiv me sëmundjen.

62-vjeçarja tregon se ka edhe sëmundje të tjera dhe për këtë edhe doktorët në QKMF në Lipjan i kanë rekomanduar që të testohet në QKUK, raporton KOHA.