Arbëri

Ambasada amerikane dhe Apostolova reagojnë pas sulmit ndaj Osmanit

Ambasada amerikane dhe Apostolova reagojnë pas sulmit ndaj Osmanit
 

Ambasada amerikane në Prishtinë dhe Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova kanë reaguar pas përplasjes së mbrëmshme në Kuvendin e Kosovës.

Ambasada e SHBA-së thotë se legjislativi kosovar po humbë kohë me sulme personale në vend se të kryej punën e tij.