Arbëri

Deputetët e VV-së kërkojnë raportim nga Haradinaj-Stublla para Komisionit për Punë të Jashtme

Deputetët e VV-së kërkojnë raportim nga Haradinaj-Stublla para Komisionit për Punë të Jashtme

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, që janë edhe anëtarë të Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë, kanë kërkuar që ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla të raportojë para këtij komisioni lidhur me zhvillimet e fundit në këtë ministri.

Deputetët Fitore Pacolli, Fatmire Kollçaku dhe Gazmend Gjyshinca i kanë bërë kërkesë kryetares së komisionit, Time Kadrijaj, që të ftojë me urgjencë në raportim Haradinaj-Stubllën, për të raportuar për punën që nga marrja e detyrës më 3 qershor, mëson KOHA.