Arbëri

BE-ja thotë se dialogu s’ndalet pavarësisht gjendjes në Serbi

BE-ja thotë se dialogu s’ndalet pavarësisht gjendjes në Serbi
Foto: AP

Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Ana Pisonero, ka thënë të enjten se vazhdimi i dialogut Kosovës-Serbi do të bëhet siç ishte planifikuar për të dielën, pavarësisht situatës së re në Serbi ku kanë shpërthyer protesta e është rritur numri i rasteve me koronavirus.

Serbia këtë javë njoftoi se do të kthejë masat e kufizimit pas shpërthimit të rasteve të reja me COVID-19, duke nxitur protesta të mëdha mes protestuesve anti-izolim dhe policisë.