Arbëri

Ahmeti: Arsyetimi i MPJD-së rreth vëllait të Zemajt, plotësisht i pavërtetë

Ahmeti: Arsyetimi i MPJD-së rreth vëllait të Zemajt, plotësisht i pavërtetë

Ish-shefi i kabinetit të ish-ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës e ka cilësuar të pavërtetë arsyetimin e ministres së re të Jashtme dhe të Diasporës për gradimin e vëllait të ministrit të Shëndetësisë në ambasador.

MPJD-ja, tash e udhëhequr nga Meliza Haradinaj-Stublla, kishte thënë për KOHËN të mërkurën se Astrit Zemaj, vëllai i ministrit Armend Zemaj, kishte marrë rekomandimin për të shërbyer si përfaqësues i Kosovës për vendet e Bashkimit Evropian, gjatë kohës sa ministër i Jashtëm ishte Glauk Konjufca i Vetëvendosjes.