Arbëri

Ulen temperaturat në Shqipëri

Ulen temperaturat në Shqipëri

Në Shqipëri moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, të cilat do të variojnë: në zonat malore, nga 15ºC në 38ºC, në zonat e ulëta nga 21ºC në 34ºC dhe në zonat bregdetare nga 23°C në 35ºC.