Arbëri

​Nis takimi i Hotit me drejtuesit e institucioneve shëndetësore

Ka nisur takimi i kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, me drejtuesit e institucioneve shëndetësore, transmeton kp. 

Aty po marrin pjesë drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani, drejtori i SHSKUK-së, Basri Sejdiu, mikrobiologu Lul Raka dhe përfaqësues të tjerë.

Kjo mbledhje është thirrur pas përkeqësimit të situatës me COVID-19 në Kosovë.