Arbëri

Linçohen politikanë e publicistë – thirrje organeve të drejtësisë ta trajtojnë rastin

Dikur zëvendësministër i Kosovës, Gani Koci, nga PDK të premten i ka quajtur “gropa septike serbe që duhet mbyllur me beton” disa persona publikë në Kosovë.

Ne fotografinë që ai ka vënë shihen kreu i LVV-së, Albin Kurti, kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, publicisti Veton Surroi, ish- këshilltari i Kurtit, Shkëlzen Gashi, deputetet e LVV-së, Fatmire Kollçaku, Arbërie Nagavci e Fitore Pacolli, akademiku Jusuf Buxhovi, ish-deputetja Drita Millaku, ish- zëvendëskryeministri Haki Abazi, aktivisti Rron Gjinovci, drejtoresha e BIRN Kosova, Jeta Xharra, dhe ish-deputeti Ilir Deda, raporton KOHA.