Arbëri

Në Infektive janë të shtrirë 106 pacientë me COVID-19

Në Infektive janë të shtrirë 106 pacientë me COVID-19
Foto: KOHA

Klinika Infektive njofton se 106 pacientë të konfirmuar me COVID-19, janë duke u trajtuar në këtë klinikë.

Sipas raportit ditor, 46 raste janë duke u trajtuar në reparte me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive, prej të cilëve 7 janë në gjendje të rëndë. Infektivja thotë se në repartin e Mjekimit Intensiv janë duke u trajtuar 6 raste, 3 raste janë në gjendje shumë të rëndë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive, si dhe 3 raste janë në gjendje kritike me frymëmarrje të asistuar me respiratorë.