Arbëri

Vdes një 62 vjeçar në Shqipëri nga COVID-19, plus 71 raste të reja

Vdes një 62 vjeçar në Shqipëri nga COVID-19, plus 71 raste të reja
 

Një 62 vjeçar në Shqipëri ka vdekur nga COVID-19, duke e çuar numrin e viktimave në 44.

Këtë e ka bërë Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, që gjithashtu ka bërë të ditur se janë regjistruar plus 71 raste duke e çuar numrin e të infektuarve në 1962, transmeton KOHA.