Arbëri

Kusari-Lila i kundërpërgjigjet Zemajt: Gjynah për Kosovën kush synon ta drejtojë shëndetësinë

Kusari-Lila i kundërpërgjigjet Zemajt: Gjynah për Kosovën kush synon ta drejtojë shëndetësinë
Foto: Koha / Arkiv
 

Ka vazhduar debati nga larg mes deputetes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila dhe ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj.

Kusari-Lila ka reaguar pas deklaratës së Zemajt i cili përmes një postimi në Facebook i është përgjigjur Kusari-Lilës duke ia kujtuar akuzën nga Prokuroria Speciale për rastin e “faljes së hidrocentraleve”. Tash, Kusari-Lila në Facebook, e ka quajtur “gjynah për Kosovën se kush synon ta drejtojë sektorin e shëndetësisë në kohë pandemie”.