Arbëri

Parashikimi i motit për ditën e fundit të majit në Kosovë

Parashikimi i motit për ditën e fundit të majit në Kosovë
Foto: Arben Llapashtica

Dita e fundit e muajit maj do të karakterizohet me mot pothuajse të ngjashëm me ditët paraprake.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovë, kjo ndodh si pasojë e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik, të cilat do të krijojnë kushte për formim të vranësirave të dendura dhe jo stabile.