Arbëri

Vuçiq thotë se serbët e shqiptarët duhet të kenë raporte të mira, paralajmëron vazhdimin e dialogut

Vuçiq thotë se serbët e shqiptarët duhet të kenë raporte të mira, paralajmëron vazhdimin e dialogut

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se serbët dhe shqiptarët duhet të kenë raporte të mira që të mund të jetojnë në paqe, raporton “b92.net”.

Vuçiq ka thënë para gazetarëve në Beograd se menjëherë pasi të kompletohet pushteti në Prishtinë, do të jetë i gatshëm për vazhdim të dialogut.