Arbëri

Autoritetet ende pa vendim për hapje të kufijve, sot 93 testime negative

Autoritetet ende pa vendim për hapje të kufijve, sot 93 testime negative
 

Ende nuk ka vendim për hapje të kufijve të vendit. Këtë e ka bërë të ditur ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia në konferencën për shtyp të hënën.

Ai ka lënë të kuptohet se kufijtë mund të hapen shpejtë, njëjtë si kafiteritë dhe bizneset tjera gastronomike.