Arbëri

Kurti e Tërnava kërkojnë që qytetarët të shmangin vizitat tradicionale familjare për Bajram

Kurti e Tërnava kërkojnë që qytetarët të shmangin vizitat tradicionale familjare për Bajram
 

Përmes një video-takimi, kryeministri në detyrë, Albin Kurti, dhe kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, kanë kërkuar nga qytetarët që të shmangin vizitat tradicionale familjare për nder të Fitër Bajramit, për shkak të rrezikut të shpërndarjes së koronavirusit.

Sipas një njoftimit nga Qeveria, në këtë takim online në prag të Bajramit, Kurti e Tërnava kanë folur për veçantinë e këtij muaji të Ramazanit, që kaloi nën masat e izolimit për shkak të koronavirusit.