Arbëri

Pacolli kritikon Thaçin e Kurtin për presionin mbi Kushtetuesen, veten e quan shembull

Pacolli kritikon Thaçin e Kurtin për presionin mbi Kushtetuesen, veten e quan shembull
 

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka ftuar të gjitha, veçanërisht presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin në detyrë, Albin Kurti, që të mos i bëjnë presion Gjykatës Kushtetuese në lidhje me dekretin për mandatimin e Avdullah Hotit për kryeministër.

Pacolli përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se ai duhet të merret si shembull për mënyrën si reagoi kur Kushtetuesja e rrëzoi nga posti i presidentit më 2011.