Arbëri

Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri

Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri
 

18 raste pozitive janë konfirmuar në 24 orët e fundit, 11 prej të cilave vetëm në Tiranë, 4 në Krujë, 2 në Berat dhe 1 në Durrës dhe 6 të shëruar.

Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik tha se në 24 orët të fundit janë testuar 191 qytetarë të dyshuar si të prekur me Covid-19 dhe kanë rezultuar pozitivë 18 qytetarë. Pjesa më e madhe e tyre janë kontake të rasteve të mëparshme, ndërkohë që vazhdon hetimi epidemiologjik në terren.