Arbëri

Moti sot në Kosovë

Foto: Arben Llapashtica
 

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me shi.

Temperaturat maksimale do të ulën ndjeshëm, krahasuar me ditët e fundit, minimalet do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-13 gradë celsius.