Arbëri

7 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri, në total 789 të infektuar

7 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri, në total 789 të infektuar

Shtatë raste të reja me Covid-19 në Shqipëri, duke e çuar në total në 789 numrin e të prekurve.

''Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 171 persona të dyshuar me COVID-19 nga veriu në jug dhe vetëm në tre bashki kemi të prekur, ku përkatësisht në Tiranë kemi 5 persona që kanë rezultuar pozitivë, 1 rast në Krujë dhe 1 rast i importuar në Kukës i evidentuar në qendrën karantinë të këtij rajoni'', tha dr. Eugena Tomini, shefja e Inteligjencës Epidemike në ISHP.