Arbëri

LDK-ja pritet të kthejë Veliun në postin e ministrit, AAK-ja konfirmon emrat për qeverinë që synohet këtë javë

 

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet të vendosë të martën për përbërjen e mundshme të kabinetit qeveritar, që po synon ta formojë me AAK-në, Nismën e minoritetet.

Kjo parti do t’i mbledhë strukturat e partisë dhe Grupin parlamentar, transmeton KOHA.