Arbëri

Tri raste të reja me koronavirus në veri të Kosovës

 

Në mjediset me popullatë serbe në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë identifikuar tri raste të reja me koronavirus dhe, siç citohet nga mediat serbe i ashtuquajtur Shtabi i Krizës, numri i të infektuarve nga këto mjedise ka hipur në 72, transmeton Koha.net.

Sipas këtij burimi dy të infektuar janë nga Mitrovica e Veriut, ndërsa një nga Leposaviqi.