Arbëri

Diell e vranësira në fundjavë

Diell e vranësira në fundjavë
 

Gjatë fundjavës, më 11 dhe 12 prill, pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara në Kosovë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2 dhe 3 gradë celsius, ndërsa maksimalet mes 19 dhe 21 gradë celsius.