Arbëri

Kampi Belvedere shqyrtohet si opsion nëse Kosova përballet me fluks refugjatësh

 

Ushtruesi i detyrës së ministrit në detyrë të Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, njëherësh koordinator i Grupit Ndërinstitucional për Menaxhimin e Incidenteve, Xhelal Sveçla, ka takuar nënkryetarin e Komunës së Vushtrrisë, Besim Muzaqi nga i cili u njoftua për gjendjen në komunë në përgjithësi e veçanërisht për fshatin Smrekonicë ku tashmë janë disa të infektuar, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

Tutje thuhet se ai po ashtu ka vizituar Akademinë e Kosovës për Siguri Publike në Vushtrri ku u prit nga drejtori i Përgjithshëm i Akademisë së Kosovës për Siguri Publike, Ismail Smakiqi.