Arbëri

Vitia: Ndihmat e popullit turk tregojnë humanizëm dhe solidaritet

Foto: KOHA
 

Maska, dorëza dhe teste për verifikimin e rasteve me koronavirus, kanë arritur sot në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë, si pjesë e kontingjentit të parë të ndihmave nga Turqia për institucionet e Kosovës me qëllim të menaxhimit të situatës me COVID-19.

Për të pritur këto ndihma, në aeroport kishin dalë ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ai i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku dhe këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj.