Arbëri

Në Shqipëri 16 raste të reja me Covid-19, numri i të infektuarve shkon në 377

Në Shqipëri 16 raste të reja me Covid-19, numri i të infektuarve shkon në 377

Janë raportuar 16 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Shqipëri, ndërsa numri i të prekurve me koronavirus ka shkuar në 377. Shifrat janë bërë publike nga Ministria e Shëndetësisë, në raportimin e sotëm, lidhur me situatën më të fundit të koronavirusit në Shqipëri.

Sipas ministrisë së Shëndetësisë atje, rastet e reja kanë dalë pas testimit të personave që ishin të dyshuar në 24 orët e fundit, konktate të të prekurve dhe rrethit të tyre, gjatë depistimit të bërë në terren, raportojnë mediat në Shqipëri.