Arbëri

Apostolova: BE-ja mund të vërë në dispozicion 160 milionë euro për Kosovën

Apostolova: BE-ja mund të vërë në dispozicion 160 milionë euro për Kosovën
 

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalya Apostolova ka njoftuar se sot ka biseduar me ministren e MEPTINIS-it, Rozeta Hajdari dhe ministrin e Financave, Besnik Bislimi për gjendjen e krijuar pas pandemisë COVID-19.

Sipas një postimi në Twitter, Apostolva ka thënë se BE vazhdon edhe më tutje ta mbështesë Kosovën.