Arbëri

Kurti akuzon Thaçin se do që “ta djegë gjithë vendin”

Kurti akuzon Thaçin se do që “ta djegë gjithë vendin”

Reagime të shumta kanë nxitur përpjekjet për të krijuar tensione në veriun e populluar me shumicë serbe, në kohën kur vendi po përballet me përhapjen e pandemisë së koronavirusit. Pas situatës së krijuar me karantinat e komunave në veri, të koordinuar në akuza ndaj Qeverisë janë shfaqur presidenti, opozita, dhe LDK-ja.

Një ditë pasi presidenti Thaçi deklaroi se Qeveria me mosveprimet e saj po u krijon terren strukturave paralele në veri, ka reaguar kryeministri në detyrë Albin Kurti.