Arbëri

Hoti thotë se Kurti po ndjek rrugë pa krye

Hoti thotë se Kurti po ndjek rrugë pa krye

Zyrtari i lartë i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe ish-zv\kryeministri Avdullah Hoti, ka reaguar ndaj vendimit të Qeverisë në detyrë, që nga sot nisi me masën e reciprocitetit ndaj Serbisë, pasi e hoqi tarifën 100%.

Hoti, që u shkarkua nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti, menjëherë pas kalimit të mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë, në një postim në Facebook, tha se Kurti po ndjek një rrugë pa krye.