Arbëri

Një paciente me koronavirus në Infektivë është në gjendje të rëndë shëndetësore

Një 73-vjeçare nga Komuna e Pejës është në gjendje të rëndë shëndetësore, si pasojë e koronavirusit.

Ajo është në kujdes intensiv dhe ka rreth një muaj që është shtrirë në Klinikën Infektive në QKUK, në fillim për shkak të problemeve të tjera shëndetësore, raporton KOHA.