Arbëri

Miratohet Pakoja Emergjente Fiskale, 9 milionë euro më shumë se që ishte propozuar

Miratohet Pakoja Emergjente Fiskale, 9 milionë euro më shumë se që ishte propozuar
 

Në orët e mbrëmjes së sotme, është mbajtur mbledhja korresponduese (mbledhja elektronike) e Qeverisë, në të cilën është diskutuar dhe miratuar Vendimi për Pakon Emergjente Fiskale.

Ministri në detyrë i Financave, Besnik Bislimi, ka thënë për KOHËN se pakoja do të ketë vlerë 179.6 milionë euro, që është 9 milionë euro më shumë se që ishte propozuar të premten e javës që lamë pas.