Shkon në 174 numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri, mes tyre edhe 4 fëmijë Foto: Retuers

Shkon në 174 numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri, mes tyre edhe 4 fëmijë

26 March 2020 12:03

Në 24 orët e fundit në vendi tonë janë regjistruar 28 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 174 numrin e të infektuarve.

Sipas të dhënave zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë ka pasur edhe 4 raste të fëmijëve të prekur.

Njoftimi i Ministrisë

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 28 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 103 testime. Deri në këto momente janë testuar 1144 raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 174 qytetarë.

Gjatë orëve të mbrëmjes së djeshme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme