Arbëri

Thaçi kujton masakrën në Krushë të Madhe, thotë se “ende nuk ka drejtësi”

Thaçi kujton masakrën në Krushë të Madhe, thotë se “ende nuk ka drejtësi”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar masakrën në Krushë të Madhe që ndodhi 21 vjet më parë duke thënë se ende autorët nuk kanë dalë para drejtësisë.

Ai tha se për tri ditë me radhë forcat serbe vranë dhe masakruan qindra banorë të pafajshëm, duke shkaktuar plagë të pashërueshme deri më sot.