Arbëri

Thaçi mirëpret thirrjen e QUINT-it, një herë kërkon të shpallet gjendja e jashtëzakonshme pastaj e fshin atë

Foto: Alban Bujari / KOHA
 

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas komunikatës së lëshuar nga vendet e QUINT-it lidhur me situatën e fundit të krijuar në Kosovë pas përhapjes së koronavirusit.

Përmes një cicërime në Twitter, presidenti Thaçi ka thënë se e mirëpret komunikatën e QUINT-it për respektimin e Kushtetutës, ligjeve dhe fokusimit në luftën kundër koronavirusit, por gjithashtu, ka bërë thirrje për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, e më pas, e ka ndryshuar cicërimën në Twitter.