Arbëri

Kurti: Jam politikani i parë që bëhem kryeministër pa premtuar vizat

Foto: Eo
 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur pas takimit që zhvilloi me këshilltarët e Merkelit e Macronit.

“Ky takim ishte me përfaqësues të Berlinit e Parisit. Diskutuam disa tema, një prej tyre çështja e integrimit evropian, reformave që ne i kemi filluar si qeveri e re, dhe liberalizimit të vizave. Ana tjetër ishte dialogu me Serbinë”, tha Kurti.