Arbëri

Abdixhiku i quan propagandë ankesat e opozitës për anulimin e vendimit për dy kyçje në autostradë

Foto: Koha / ilustrim
 

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, ka komentuar reagimet e opozitës pas shfuqizimit të vendimit për dy kyçje në një mbikalim në autostradën “Arbën Xhaferi”.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se ashtu si me çdo vendim tjetër të Qeverisë Kurti, “opozita e zënë ngushtë po e provon propagandën”.