Arbëri

Parashikimi i motit për nesër dhe pasnesër në Kosovë

Foto: Koha / Moti
Foto: Koha/Ilustrim
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për motin që parashihet të mbajë nesër dhe pasnesër në Kosovë.

“Vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ulët atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat në pjesën e dytë të ditës së premte do të shoqërohen me shi”, thuhet në njoftim.