Arbëri

Molliqaj: Për të ardhur në pushtet, Kurti dhe VV-ja e zhveshën vetën, për ta ruajtur pushtetin po zhveshin Kosovën

 

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj përmes një postimi në Facebook ka thënë se Albin Kurti dhe Vetëvendosje për të ardhur në pushtet, e zhveshi veten dhe partinë, dhe për ta ruajtur pushtetin po e zhveshin edhe Kosovën.

“Për të ardhur në pushtet, Kurti dhe VV-ja e zhveshën vetën nga çdo parim e projekt politik. Hoqën dorë nga çdo kauzë mbi të cilën u ndërtuan e nga çdo premtim madhor që e kishin bërë. Por s’mjaftoi ardhja në pushtet. Tash Kurti do që ta mbajë pushtetin me çdo kusht. E për ta mbajtur pushtetin, ka filluar ta zhveshë Kosovën nga çfarëdo pozicioni i drejtë e i volitshëm negociues”, ka shkruar Molliqaj.