Arbëri

Hoxhaj: Hiqeni taksën, mos vendosni as reciprocitet

Foto: Koha
 

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka kërkuar nga Qeveria që ta heq taksën 100 për qind nga mallrat serbe dhe atyre të Bosnje Hercegovinës dhe të mos e zëvendësojë atë me reciprocitet.

Ai përmes një statusi në Facebook ka shkruar se interesi shtetëror i Kosovës është i pandashëm me interesin nacional të SHBA-së.