Arbëri

Kurti: Nuk është e rastësishme që nga zyrtari i NATO-s e mora letërkëmbimin dhe jo nga Presidenti

Kurti: Nuk është e rastësishme që nga zyrtari i NATO-s e mora letërkëmbimin dhe jo nga Presidenti
 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook ka thënë se nuk është e rastësishme që letërkëmbimin Thaçi-Rasmussen e ka marrë nga një zyrtar i NATO-s dhe jo nga presidenti.

Kurti ka marrë kritika të ashpra për publikimin e letërkëmbimin e vitit 2013 ndërmjet ish-kryeministrit, Hashim Thaçi dhe ish-sekretarit të NATO-s Andres Fogh Rasmussen, në të cilën Thaçi garantonte që Forca e Sigurisë së Kosovës nuk do të shkojë në veri të vendit pa pajtimin e KFOR-it.